Planujesz ekspansję swojego biznesu na kolejne rynki w kraju i Europie? Potrzebujesz do tego powierzchni magazynowych. Tylko w ten sposób będziesz miał gdzie składować towary. Oczywiście magazyn logistyczny ma wiele innych zalet. Dziś chcemy Ci jednak przedstawić kilka dogodnych propozycji na powierzchnię w naszym kraju, wszystko dzięki uprzejmości firmy Logicor.

1. Magazyny logistyczne – na co możesz liczyć w kraju?

2. Magazyn w Będzinie

3. Powierzchnia magazynowa we wschodniej części Czeladzi

4. Plan na Gliwice I

5. Największy dostępny magazyn w Polsce – Poznań I

Chcemy, abyś miał szansę realnie zwiększyć produkcję i następnie sprzedaż w swoim przedsiębiorstwie. Do tego jest jednak potrzebna odpowiednio duża powierzchnia magazynowa. Samodzielne stawianie magazynów nie ma sensu, po prostu taki wynajmij, najlepiej z firmą Logicor, dzięki której zyskasz naprawdę sporo. Pozwól, że przedstawimy Ci dziś kilka możliwości!

Magazyny logistyczne – na co możesz liczyć w kraju?

Wielu uważa, że w naszym kraju brak nowoczesnych, obszernych magazynów logistycznych. Jest to jednak nie prawda, o czym uświadomiła nas firma Logicor i jej kompletny portfel składający się z 28 wysokiej jakości obiektów logistycznych w najbardziej strategicznych lokalizacjach. Firma działa na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, czyli A1 i A2, a także na Mazowszu. W Polsce całkowita powierzchnia magazynów firmy to ponad 1 milion metrów kwadratowych w Europie jest tego kilkadziesiąt razy więcej! No dobrze, chcesz sprawdzić, na co możesz liczyć w Polsce? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka najpopularniejszych magazynów, a także jeden największy – może właśnie Ty go potrzebujesz?

Magazyn w Będzinie

Magazyn Logistyka to przeważnie tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do dowolnego zagospodarowania. Tak jest na przykład w Będzinie, gdzie magazyn położony jest na obszarze Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Leży dokładnie 13 kilometrów od Katowic. Najłatwiej dojechać tam drogą ekspresową S86 do autostrady A4. Co ważne, park leży zaledwie 30 kilometrów od lotniska Katowice-Pyrzowice. Jak przedstawiają się możliwości magazynu? To blisko 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Samo biuro ma blisko 200 metrów kwadratowych powierzchni i należy ją doliczyć do tych 4,5 tysiąca. Logicor ma budynek numer 3, moduł 1. To 10-metrowy budynek z trzema dokami przeładunkowymi, ogrzewaniem i miejscami parkingowymi, oczywiście również z oświetleniem.

Powierzchnia magazynowa we wschodniej części Czeladzi

Tym razem Czeladź, czyli Śląsk. Również w przypadku tego magazynu jest bardzo blisko do Katowic. Tak samo blisko do drogi ekspresowej oraz lotniska Katowice-Przyowice. Konkretną różnicą jest tutaj jednak powierzchnia magazynowa. W budynku pierwszym w module drugim jest to 3,3 tysiąca metrów kwadratowych z biurem o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Moduł pierwszy w drugim budynku całego parku to już 8,6 tysiąca metrów kwadratowych. Dodatkowo biuro o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Ponad 120 miejsc parkingowych, ogrzewanie, oświetlenie, cross-docking, zraszacze i 61 doków przeładunkowych. Nowoczesny magazyn, którego całkowita wysokość w świetle wynosi 10 metrów!

Plan na Gliwice I

Tym razem planowany budynek w Gliwicach, który ma powstać w parku logistycznym położonym w niezwykle dogodnej lokalizacji, zaraz przy autostradzie A4, do której jest zaledwie 1 kilometr! Wynajem powierzchni magazynowej nie jest jeszcze możliwy, można jednak już podpisać umowę, która pozwoli zagospodarować powierzchnię już 6 miesięcy po podpisie. No dobrze, jak przedstawiają się liczby? Czekać na Ciebie będzie 6,1 tysiąca metrów kwadratowych do Twojej pełnej dyspozycji. Wysokość w świetle wyniesie standardowe 10 metrów, miejsc parkingowych będzie równe 173szt. Będzie to jeden z najnowocześniejszych kompleksów w Polsce wyposażony w chłodnie, regały, zamrażalkę, ogrzewanie, zraszacze, oświetlenie, czy cross-docking i ambient. Bez dwóch zdań doskonałe rozwiązanie na ekspansję, rozwój i rozkwit biznesu. Warto na ten magazyn postawić!

Największy dostępny magazyn w Polsce – Poznań I

Na koniec coś na deser, a więc port logistyczny w Poznaniu, a w nim kilka budynków i kilka modułów. Całkowita powierzchnia należąca do firmy Logicor to blisko 28 tysięcy metrów kwadratowych. Zostało to podzielone na dwa budynki i trzy moduły. Budynek numer 2, moduł 1 to największy obszar obejmujący 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej przystosowanej do składowania ADR. Biuro ma tutaj powierzchnię 536 metrów kwadratowych W tym samym budynku w module drugim czeka na Ciebie 1,2 tysiąca metrów kwadratowych z jeszcze większym biurem o powierzchni 600 metrów kwadratowych. W budynku numer 3 w module 3 czeka na Ciebie ostatnie 11,3 tysiąca metrów kwadratowych i niewielkie biuro o powierzchni 75m kwadratowych. Miejsc parkingowych jest blisko 400, doków 140, są zraszacze, ogrzewanie, jest oświetlenie i cross-docking!

1 Comment

Kamil 18 czerwca 2021 at 01:41

Logistyka w Polsce jest na wysokim poziomie, o czym mogą świadczyć szybkie i konkurencyjne przesyłki paczek.

Leave a Comment