Każdego dnia tysiące polaków korzystają z usług linii lotniczych, do transportu na krótkich jak i długich dystansach. Wielu uważa, że ten środek transportu jest bardzo długi jednak przy użyciu kilku prostych sztuczek, które przedstawi ten tekst, można sporo oszczędzić na przelotach. Tanie loty są możliwe i dostępne dla każdego, czemu więc z tego nie korzystać i nie oszczędzać?

Pierwszą i podstawową rzeczą otwierającą drogę do taniego latania i oszczędności jest rezerwowanie biletów z wyprzedzeniem. Im szybciej tym lepiej. Termin rezerwacji ma znaczenie zwłaszcza duże przy tanich liniach jak Ryanair, które na ogół mają podział na pule biletów np. pierwsze pięć kosztuje 9zł, kolejne pięć 15zł itd.

Druga rzeczą o której warto pamiętać aby móc się cieszyć z oszczędności na lotach, jest fakt, że zwłaszcza tanie linie obserwują kalendarze wydarzeń w danym punkcie docelowym i potrafią podwyższyć ceny biletów tuż po ogłoszeniu jakiegoś dużego wydarzenia, które może budzić zainteresowanie. Jeżeli nie planuje się uczestnictwa w takiej imprezie warto wyruszyć np. dzień później. Często są też to podwyższenia chwilowe, po kilku dniach cena opada, więc można lekko zaryzykować i przeczekać okres zwyżki.

Kupno samochodu dla młodych

Ciekawym narzędziem wykorzystywanym przez przewoźników, jest personalizacja ceny na m. in podstawie danych z plików cookies. Jeżeli np. posiadamy komputer marki Apple, wyświetli nam się cena nieco wyższa. Dlatego właśnie warto używać trybu Incognito, czy innego trybu prywatnego. Pozwoli to na kolejne oszczędności.

Wbrew temu co mówią reklamy nie warto korzystać ze stron zestawiających loty. Są one dobre do wyszukiwania lotów odbywających się w danym czasie, jednak strony zajmujące się zestawianiem i porównywaniem lotów na ogół przy rezerwacji pobierają prowizję. Jeżeli dokona się rezerwacji na stronie przewoźnika będzie taniej, co oznacza kolejne oszczędności.

Podsumowując tymi prostymi sposobami można otworzyć sobie drogę do taniego latania i wygenerować duże oszczędności. Transport lotniczy, jest szybki i bardzo bezpieczny, więc warto korzystać i oszczędzać przy tym.